Leden 2018

Je tu novej rok, je mi 31 let a furt se svlékám a furt fotím. Jsem celkem dobrá, i když je leden, kterého se bojí dost modelek, protože je po Vánocích a lidi nemají peníze, tak mám hodně práce.
Poznala jsem novou kamarádku, nevím, asi jsem to tu psala, že podle mě je dost těžké mít kamarádky modelky. Ozvou se, jen když chtějí kontakty na nové fotografy. Vždy, když dostanu od nějaký holky zprávu " Jak se máš? " , tak vím, co bude následovat.
No ale moje nová kámoška je jiná, mám z toho dost radost, protože mi kámoška modelka dost chyběla. Takže ted se mám s kým dělit o své zážitky, každej den si nahráváme zprávy, jak to jde a kdo měl šílenější focení:-) no ...nevím proč, ale já vyhrávám.  
Třeba ted ve Stuttgartu. Je tady takové velé studio a všicni tu chtěji fotit, já to studio nesnaším, protože má laciný sety, a každej foták to má na svých fotkách a prostě je poznat, že nejsi níkde ve stáji, ale ve studiu v Kirchheim unter Tecku. Ale je to asi jediný v Německu prosperující studio, to zas klobouk dolů před majitelem. Horší jsou pak ty jednotlivý pokoje, kde nejspíš šetřili na designovým návrháři a majitel to sestavil podle svých 90tkových představách o tom, co je sexy a stylový.
Takže jsem přijela do studia o 8 minut pozdě, chudák foták už mrzl venku a vyhližel mne, psala jsem mu omluvnou sms, ale nepřišla mu. Začali jsme ale hned, ani mi nenechal udělat make up, že prý to doretušuje, to se mi moc nelíbilo. Fotˇák, co mluví moc o photosopu....jak tohle a tohle změni a že vůbec nevadí, že mám černej ksicht, ten on domaluje ve photosopu:-)
Bylo 18.38, když jsem přijela. Domluvená byla cena za 4 hodiny, slíbila jsem mu, že budem delat taneční a jogové pozice. No, celkem jsem se nadřela. Vím, že hodně modelek jen přijde a stačí jim, že jsou hezký a fotte si mě...Ale já se snažím do toho dát trochu víc. Musím říct, že mam svoji práci ráda a myslím, že je to i videt, chci udělat zajimavé fotky.Když fotak vezme bílé pozadí, dá mi na 4 hodiny židli a nezmení světlo...tak to pak trpím
Takže u tohohle jsem se cekem rozjela, blbla jsem 3,45 hodin a když navrhl poslední set, řekla jsem, že už nemám nápady a jsem celkem unavená.To bylo 22.45. Museli jsme vyřešit ještě smlouvu, zabalit si...vyjížděla jsem ve 23.05 ve finále. No , ale to pak přišlo překvapení, když mi domluvené peníze nechtěl zaplatit. Že prý jsme nefotili čisté 4 hodiny. Klesla mi čelist a začala jsem se klepat vzteky. Než si začnete děla své názory, chtěla bych k tomu něco říct.
Jsou dva druhy fotáků. Jeden je ten, kdo přijde, jsou domluvené 4 hodiny focení a fotí se dokud je síla a nápady, když už oba usoudíme, že by se už jen vařilo z vody a on by měl jen dalších 300 opakujících se obrázků, tak to zabalíme, dostanu peníze, protože byl úkol splněn.
No a pak tu jsou druzí, kteří přijdou, nemají nápady a všechno musí oddřit modelka,vyfotí první fotku a ukážou, kdy byla první fotka vyfocená, abych náhodou nechtěla podvádět a fotí do úmoru, i když už není síla, nápady inspirace, prostě musí mít kvantitu fotek, za kterou si zaplatili. To, že je to pak akorát bude máct při výběru....prostě musí mít 2000fotek, a klidně shitovejch.
Takže tenhle fotak , říkejme mu H., tenle foták byl moc milej, přinesl jídlo, povídal si se mnou, nefotil i špatně. Ale taky neměl nápady. Všechno jsem vymýšlela já. Kdybych jen stála a ani bych neměnila pozy, všiml by si toho? Vadilo by mu to? Možná jsem měla dofotit tech 15min, mohla jsem jen stát a nic nedělat, hlavně aby měl těch svých 300fotek navíc
Tenhle H. se mi svěřil, že nestíhá editovat fotky. Už několik focení skončilo v PC a asi tam i zůstanou. Prý není čas. Takže mi řekněte, jak by mu pomohlo to, že bysme fotili o 15 min dýl? aby měl navic fotky, který skončí v PC?
Pak je tu další věc, princip. Ano, on měl pravdu s tím, že mi ukázal první fotku, na který byl čas(moc nechapu jaktože tak pozdě, bohužel jsem se nepodivala jestli ta fotka je opravdu prvni, protože jsme začali hned po přichodu a na fotce měl 18.56.) a ano, nefotili jsme teda 4 hodiny. Takže, když mi dával o 20 eu min,řekla jsem jen " Dělej, jak myslíš "Protože jsem bohužel byla v nevýhodě. Ale to, že jsem mu dala přátelskou cenu a neptala se na cestovní výdaje, protože jsem chtěla být milá...tak tohle už nikdy neudělám...Moc dobře vím, kolik platí ostatním. Takže jsem byla blbá a ještě mě oškubal.
Další den mi pak poslal meil, jestli si chci vybrat fotky, takže jsem mu vztekle napsala, že bohužel focení přešlo v boj o peníze a že jsem na celý focení změnila pohled a o fotky nestojím. H. se divil, proč se rozčiluju jen kvůli 20 eu( tak proč byly pro neho tak dulezity?) a že jsem mu to včera odsoulasila a ted se rozčiluju.
A mám to.
Ponaučení je to, že nebejt blbá, nedávat slevy a když se Vám něco nezdá, nedusit to v sobě a rovnou jít s pravdou ven. Ve finále nešlo o ty peníze, mne šlo o princip. A vím, že jsou tady lidi, co budou stát na H. straně a doufám, že tady budou lidi, co mne pochopí.
A víte co? Další den jsem našla 10 eu na zemi, třeba mi chtěl Panbůh říct ,že on na mé straně je.
 
 
Jinak byl výlet celkem parádní. Na bookingu jsem našla hotýlek Kulinarium, který byl uprostřed lesů, skvěle vařili a já si uživala samoty. Naučila jsem se nedávat si víc jak dvě až tři focení  denně. Abyc měla večer pak čas se navečeřet , na saunu nebo cvičení a pohůdku. Přeci jenom je to dost energetický výdej. Řídila jsem 500km, rovnou jsem do 23 hodin fotila, pak ráno brzy vstávat, další 3 focení..no UFFF.
Tak to bylo 5 dnů. Včera jsem přijela, šla rovnou do Národního na balet a vynadala si, proč se prezentuju jako modelka tanečnice, když nic vlastně neumím, když to srovnám s baletkami. Cha!
No, příští týden směr ESSEN, moje autíčko to má za pár...snad ještě vydrži. ESSEN je 700km...takže mi držte palce.