LA...město snů?

Tak jsem se vydala jako správná modelka do Los Angeles...je to hop nebo trop, protože tady je strašně moc modelek, pornohereček, fotografů,podvodníků....prostě všichni a je na vás a vašem štěstí , koho zrovna potkáte.

Já to měla půl na půl. Měla jsem teda štěstí, že jsem poznala přes instagram fotografa @nylagphoto Erika, který mi navrhl, že u něj můžu spát výměnou za 2-3 hodiny focení (na který nakonec ani nedošlo bohužel), co mi přišlo fér. Nechápu teda lidi, co tohle nabízí, co z toho mají, ale asi mají, protože Erik měl skvělý apartman u pláže Venice beach, kde hostoval tři modelky a sám spal chudák na gauči. Měl můj velký obdiv. Dřív jsem neměla ráda víc modelek na jednom místě,chtěla jsem svůj klid, ale tady mi to vyhovovalo, protože jsem nebyla sama, večer jsme si sedli k telce s vínem a kecali. Poznala jsem tam Italku Micky a Kanadanku Tinu, která mluvila česky, protože rodiče emigrovali před revolucí do Kanady. Tina byla fajn, viděla, že jsem zoufalá, protože jsem měla už třeti zrušení focení, což je v LA normální. Tina sednula k počítačí a měla jsemza chvíli asi tři zprávy od fotografů, že se mnou chtějí fotit, za což ji moc děkuji. Vím a už jsem to sem psala, jak jsou modelky v Evropě žárlivý a nedokážou si pomáhat. Třeba Micky...ta si honila triko, jak má v LA strašně moc focení a že je tady úspěšná...za celý tyden jsem ji nevidela jit na jedno focení a když jsem ji focení našla, ještě ofrnovala, že musí fotografovi posílat fotky a napsat mu, kdy může. Načež řekla, že se ji fotit nechce a že nemá ráda blbce...Takže to jsem moc nepochopila. Micky byla lesbička, na instagramu 55k sledujících, tlustý břicho a kruhy pod očima. Anglicky moc neuměla. Asi bych tohle o ní nepsala, ale chápete...naštvala mě. Zařadila jsem ji do skupinky holek, co si honí triko, jak jsou slavný, kolik mají kontaktů...když ale viděla, že by se mi nějaky kontakt hodil, dělala, že nechápe a když já jsem ji sehnala focení, odmítnula to, že s blbci nefotí? Nerozuměla jsem ji a ani jsem rozumět nechtěla. Na kafi jsem si s ni moc nepokecala...Pomlouvala Tinu a mě bylo trapně.

Neměla jsem to tam jednoduchý, protože můj manžel nemá rád, když jezdím dálky a na tak dlouho-14dní. Myslí si, jak si to tam neužívám, jak se opaluju a chodím na party a vydělávám ranec peněz. Není to tak. Měla jsem nervy s tím, že mi polovinu focení fotografové zrušili a ja se s nima musela dohadovat, byla jsem sama a nemohla sdílet zažitky, chyběl mi můj muž...předtím jsem byla v Miami přes airbnb a měla jsem strašný bydlení, takže jsem se nevyspala.Neměla jsem auto, takže mi všude trvalo dojet, protože v Americe to bez auta nejde. Na jednu stranu se mi v LA líbilo, Californie je skvělá...Potkala jsem tam tolik zajímavých lidí a věcí. Musím říct, že žít v Californii by nebylo špatný. Dokonce jsem si koupila tričko s nápisem California a hrdě ho nosím, protože si myslím, že chápu California feeling. Tráva je tam totiž legál:-)

Zkusím říct pár story, který jsem tam zažila s fotáky. Takže nejvíc crazy byla s tímhle bláznem www.modelmayhem.com/GeorgeHobbs

Zamluvil si mě na sobotu na tři hodiny a i na neděli. Pak začal psát na whats up, jestli se nechci sejít už v pátek, což nemám ráda, tyhle změny.Což jsem mu taky řekla..On že v pohodě. Jenže v pohodě to nebylo. V sobotu mi začal schůzku šoupat, pak , když už jsem byla na místě, tak mi napsal, at mu zavolám, což me naštvalo, protože to bylo drahý, ale jelikož adresa, co mi dal, byla nějaká pizzerie, takže jsem mu zavolat musela. Oznámil mi, že má zpoždění, přišel po 10 minutách. Byl divnej..kovbojský o 3 čísla větší kabát, vyhublý tváře a šílenej pohled, zrychlený pohyby jakoby na perníku. Hned jsem si říkala, jestli bych se s ním nechala zavřit do jedné místnosti a s hrůzou jsem zjištovala, že i když jsem střelec, tak tenhle se mi nezamlouvá. Chtěl furt chodit, nevydržel stát na místě, říkal, že má problém, že Family emergency. Což jsem pochopila že to tady bude stejná výmluva jako v Evropě-Rodinné důvody. Začal vytahovat peněženku, kde měl 6dolarů a začal mi je dávat , jako že za můj čas. Zarazila jsem se...Wait, wait...ty sis mě zamluvil na práci za 500usd, kterou rušíš a chceš mi dát 6 doláčů???jako je pravda, že taky nemusel přijít vůbec, jako to udělalo před ním 4 další, ale jeikož byl předposlední den a já toho měla tak akorát, tak jsem začala křičet, že si dělá asi srandu. A byl to křik za všechny fotáky, co to zřušili. Trochu se lekl a ptal se, kolik chci. Chtěla jsem aspon polovinu, ale to bych nedostala.Po dlouhé trapné diskuzi mi  dal mi 80dolarů a já naštvaně odešla. Řekl, že je to dost penez, jestli si to uvědomuju. Ano je to hodně penez. Ale ještě vic by bylo 500, který mi chtěl zaplatit, buhvi, jestli si to ti fotáci uvědomuji, když to slibují. Když je to ještě 2 měsíce dopředu a pak když se ten termín blíží, začne jim to docházet a oni začnou počítat. Takže já ze zkušenosti vím, když se mi objedná foták na 2-3hodiny, tak mu věřím vic, než foták, co mě bukne na den.

Měla jsem ještě jednoho, co stoji za zmínku. Objednal si mě na dva večery. Po prvním focení jsme si dali s jeho ženou víno a povídali si, bylo to fajn. Když mě vezl domu, řekl, že dnes nafotil tolik skvělých fotek, že už me nepotřebuje zítra.

Předtím jsme vedli diskuzi, jak jsou fotací v LA nespolehliví a že bych si měla brát depozit předem právě kvůli rušení.

Takže jsem čekala, že když mi to teda zrušil, dá mi aspon 50doláčů jako omluvu. Nedal mi nic, jen mi slíbil, že se pokusí teda zitra něco vymyslet.A taky že vymyslel. další výmluvu. Další den jsem dostala zprávu, že jeho žena byla velmi naštvaná, když zjistila, že fotil akty a že rozhodně už spolu fotit nemůžem. Ptala jsem se ho, proč mi teda říkal, že to byl jeho ženy nápad nafotit akty a že jsem si nevšimla, že by byla naštvaná, když jsme večer popíjely víno a že tady posálam Paypal a doufám, že mi pošle teda aspon 30dolarů jako cancelation fee, o kterých sám mluvil včera. Načez mi arogantě oznámil, že pracuje a nerad by byl rušen agresivní modelkou, která přišla do Ameriky z východní Evropy vydělávat peníze. Tento kokot je bythway k vidění tady www.modelmayhem.com/4028644. Ale prý se nemusím bát, prý mi dá skvělou referenci.

Jinak jsem potkala i fajn lidi. Vyfotila jsem se u nápisu Holywood, který je dost těžké vidět zblízka. Moc jsem se neopálila a vydělala jsem tolik peněz, který bych si vydělala v Německu za 6dnů, ale modeling dělám už dlouho a už mi jde hodně o to, co vidím a zažiju. Odvezla jsem si dost zkušeností a je pravda, že i když stárnu, cítím se líp a vím, že mám co nabídnout. I když jsem v LA nepotkala nikoho moc šikovnýho, v Miami jsem nafotila hodně dobrých fotek, takže snad budu mít nějaký ty reprezentativní fotky...protože když ne, kdo zjistí, že jsem byla tak daleko, seděla v letadle 12 hodin s tlustou ženskou a nemohla se hýbat, měla nervy na celní policii, že mě pošlou zpátky?

Do LA už nepojedu, ale snad stihnu ještě třeba Phoenix...tam to prý je tutovka...